HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 


Yeryüzü Doktorları

UNİCEF'in yaptığı açıklamaya göre Pakistan'a yapılan yardımlar yetersiz ve en azından on bin çocuk açlık, soğuk ve hastalık yüzünden ölümle burun buruna gelmiş durumdalar.

Ramazan birçok hikmeti, manası, maddi ve manevi faydaları yanında müminlerin, başkalarının ve özellikle açlık, susuzluk çekenlerin, çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaktan aciz olanların halleriyle hallenme, onları anlama, dertlerine çare bulmak için gayret kuşağını kuşanma ayıdır. Ülkemizde de ihtiyaç sahipleri var, hem de oldukça çok, ama kardeş Pakistan'ın başına gelenler sebebiyle yoksullarımızın bile ekmeklerini onlarla paylaşmaları gerekiyor. Hamiyetli halkımız, çeşitli yollardan yarımlar yapıyorlar, devlet de imkan ölçüsünde cömertçe sayılacak yardımlarda bulunuyor, bunların -ihtiyaç karşılanıncaya kadar- eksilmeyip artması gerekiyor.

Benim bu yazıda okurlarıma tanıtacağım bir kuruluşun amacı -Allah korusun- bu çeşit felaketlere maruz kalmış insanlara her çeşit, ama özellikle tedaviye yönelik yardımdır. Şimdi sözü kuruluşun sözcülerine bırakıyor, halkımızı bu kuruluşa da el uzatmaya çağırıyorum:

2000 yılında Amerika ve İngiltere'de yaşayan Müslüman doktorlarca kurulan bir insani ve tıbbi yardım teşkilatı olan DOCTORS WORLDWİDE, yeryüzünün her yerine, ihtiyaç halinde tıbbi ve insani yardım götürüyor. Teşkilatın Türkiye Şubesi bir yıl kadar önce YERYÜZÜ DOKTORLARI adıyla kuruldu. Yeryüzü Doktorları, Sudan'ın Batı Darfur bölgesi ve tsunami sonrası Açe'ye götürdükleri sağlık hizmeti yanında, son Pakistan depremine yardımda da hızlı ve aktif rol aldı. Şu ana kadar, Keşmir'de iki adet kampta binlerce hasta ve yaralıya acil yardım ve sağlık hizmeti verildi. İlk etapta Türkiye'den giden 10 kadar doktorla başlayan hizmet, diğer ülkelerden gelen diğer yeryüzü doktorlarının katılımıyla genişledi. Yeryüzü doktorları, bu arada topladıkları onbinlerce doları da depremzedelere ve deprem bölgesindeki sağlık hizmetlerine aktardı. Dünya Sağlık Örgütü'nün 14 Ekim 2005 tarihli durum raporunda, Yeryüzü Doktorları'nın deprem bölgesindeki faaliyetlerinden övgüyle sözedildi. Derneğin resmi web sitesinin adresi: www.doctorsworldwide.org

Önümüzdeki günlerde deprem bölgesinde havanın aşırı soğuyacağını dikkate alan Yeryüzü Doktorları'nın acil hedefi; Keşmir'de uzun süreli acil sağlık hizmeti verebilecek olan 300 metrekare kapalı alanlı prefabrik bir sağlık merkezi kurmak. Bu merkezin 100.000 dolara malolacağı öngörülüyor ve Yeryüzü Doktorları tüm gayretlerini bu hedefe odaklamış durumdalar. Hayra hizmet yarışına katılmak, İkbal'in torunlarına kadim vefa borcumuzu ödemek niyetinde olanları, Yeryüzü Doktorları'na katkıda bulunmaya davet ediyorum. Yardımlar için, Yeryüzü Doktorları'nın irtibat telefonları: Dr.M.İhsan Karaman: 0532-2712841 veya Şenay Hanım: 0212-5882545.

21 Ekim 2005
CumaBuradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Bu Kitapta:
Önceki Makale
Sonraki Makale
İçindekiler
Tarihe Göre:
Önceki Makale
Sonraki Makale
Makale Listesi
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Bu Kitapta: Önceki Makale Sonraki Makale İçindekiler Tarihe Göre: Önceki Makale Sonraki Makale Makale Listesi