HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 


İki Milyon Dolar için
Son yıllarda Ülkenin ve ekonominin kötü idaresinin halkımıza 200 milyar dolara mâl olduğu, bu işi bilenler tarafından defalarca ifade edildi. İşi ehline verdiğimiz, genel ve siyasî ahlâkı öncelikli liyâkat ölçüsü olarak aldığımız takdirde önce kayıplardan (kaybetmeyerek) kazanacağız, sonra da millî servetimizi arttırarak kazanacağız. Sorumlular asıl bu problemin üzerine eğilecekleri yerde bakın, para kazanmak için hangi yola başvurmuşlar:
"Geçen yıl 6 Eylül'de 800 gay (eşcinsel), Tura Gemi Acentesi'ne bağlı Olympie Voyager gemisiyle Kuşadası'na gelmiş, Efes ve Meryemana'yı ziyaret için yola çıktıktan kısa süre sonra durdurulup geri çevrilmiş. Zorla gemilere bindirilmeleri uluslararası skandala yol açan gay'ler, Arap ülkelerinde bile böyle bir yasakla karşılaşmadıklarını belirterek tepki göstermişler. Kuşadası Belediye Başkanı'nın limanda çiçeklerle ziyaret ederek özür dilediği gay'ler, İstanbul'da kırmızı halılar ve lokumlarla karşılanmış. İçişleri Bakanlığı, Türkiye'ye toplu girişi engelleyen genelgenin kaldırıldığını açıklamış. Yasağın kalkması üzerine seyahat acenteleri de ABD'deki gay kulüplerine yazı göndererek özür dilemiş ve Türkiye'ye gelmeleri durumunda en iyi şekilde ağırlanacaklarını bildirmişler. Bu gelişmelerin ardından Türk seyahat acentelerine yanıt veren gay kulüpleri bu yıl 2000'in üzerinde eşcinsel turisti getireceklerini belirtmişler. Ancak bu gerçekleşmemiş, eşcinseller Yunanistan'da kalacak, Türkiye'ye küçük guruplar hâlinde girecek ve para harcamadan döneceklermiş, bu sebeple Türkiye bu yıl 2 milyon dolar zarara uğramış..."
Bu habere göre Türkiye, önce kendine yakışanı, ahlâk ve geleneğine uygun olanı yapmış, ahlâksızlıklarını açıklayarak ve kendi aralarında bir gurup oluşturarak ülkemize turist olarak gelmek ve burada da mel'anetlerini icrâ etmek isteyen eşcinselleri geri çevirmiş. Fakat sonradan nerelerden hangi rüzgâr esti ise ilgililer yaptıklarına pişman edilmişler, mevzûâtı veya kararı değiştirmişler, eşcinsellerden özür dilemişler... bütün bunlar 2 milyon dolar kazanmak içinmiş.
Bir İslâm ülkesi olan Türkiye, Liberalizm, kapitalizm, insan hakları, çoğulculuk, küreselleşme ve daha bilmem neler adına -ya bu kavramları yörüngesinden saptırarak veya kötü maksatlar için kullanarak- Kutsal kitapların lânetlediği bir fiili âdet hâline getirmiş kimselere (eşcinsellere, karı koca gibi yaşayan erkeklere), 2 milyon kazanmak için hizmet edecek duruma geldiyse, bizim haberimiz olmadan çok şey olmuş, altımız oyulmuş demektir. Ama gerçek bu değildir, Türkiye halkı bu duruma düşmemiştir, hâlâ başta dinleri olmak üzere gelenkelerine ve değerlerine bağlıdır, bir eşcinsele kız vermez, bir eşcinsel ile arkadaşlık etmez, bir eşcinseli, normal insanlara denk tutmaz... Durum böyle olunca bu halkın temsilcileri, onlar adına mevzûât çıkaran, karar alan, halılar üzerinde çiçeklerle eşcinselleri karşılayan, özür dileyen kimseler acaba kimleri temsil ediyorlar? Yaptıklarını halkın onaylayıp onaylamadığını nereden biliyorlar? Anket mi yaptılar, araştırma sonuçlarını mı gördüler? Diyelim ki bir gurup menfaatçi, ahlâka ve manevîyata arkasını dönerek böyle bir hizmeti üslenmeye talip olmuş; bu ülke onların babalarının mülkü mü? Ülkeye kabûl ederken, ülke adına hareket ederken ülke bütününe danışmak, çoğunluğun tasvibini almak gerekmez mi?
İnsan hakları ve çoğulculuk, çoğunluğun ağzına kilit vurmak, hayatına anlam veren değerlerini çürütmek ve azınlığın (bir avuç aykırının) giderek ülkenin kimliğini belirlemesini sağlamak için kullanılacaksa, çoğunluğun hak ve değerlerine sahip çıkması zorunlu hâle gelir. Eğer çoğunluk üzerine düşeni yapmaz, maddî ve manevî varlığını tehdit eden gelişmeler karşısında hareketsiz kalırsa geleceği de olamaz.


 


Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Bu Kitapta:
Önceki Makale
Sonraki Makale
İçindekiler
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Bu Kitapta: Önceki Makale Sonraki Makale İçindekiler