HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 


Sakat doğum

5. Doktorlar tarafından sakat doğma ihtimali çok yüksek olan bir çocuk anne karnında iken alınabilir mi? Yoksa özürlü de olsa dünya ya getirilmeli midir?


Cevap:

Allah'a ve ahirete inanmayanlar için yalnızca dünya hayatı vardır; bu hayatı ne kadar zevkli, rahat, hür yaşamak mümkün ise o kadar yaşamak gerekir. Sakat doğmuş bir çocuk ile meşgul olmanın onlara kazandıracağı hiçbir şey yoktur, hayatı zorlaştırmaktan, zevku safayı engellemekten başka bir işe yaramaz.
Allah'a ve ahirete inananlara gelince, değil sakat bir çocuğa, sakat bir hayvana bile gösterilecek şefkat, yapılacak hizmet onlara (müminlere) ecir ve sevap kazandırır, Allah'ın rızasını elde etmeye vesile olur, ebedi hayatta cennet ve mutluluk olarak karşılık görür. Durum böyle olunca, nasıl doğduktan sonra sakatlanan bir çocuğu öldürmek caiz değil ise, cinayet ise, henüz doğmamış ama rahimde yaşamakta olan bir çocuğu öldürmek de öyle cinayet olur ve caiz değildir. Rahimde kaldığı sürece veya doğum sırasında anne için ciddi bir hayati tehlike sözkonuzu olmadıkça kürtaj yapılamaz.Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Bu Kitapta:
Önceki Başlık
Sonraki Başlık
İçindekiler
Kelime İndeksi
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Bu Kitapta: Önceki Başlık Sonraki Başlık İçindekiler Kelime İndeksi