HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 


Ahlâk
11. "İslâm güzel ahlâktır, erdemler bütünüdür" desek abartmış olmayız. Peygamberimiz (s.a.v.) "Ben güzel ahlâkı tamamlamak için gönderildim" buyurmuştur. İbâdetlerin amacı Allah'a yakınlık elde etmek, âhirete yatırım yapmak ve güzel ahlâk eğitimi almaktır. Oruç tutan ama sabretmesini bilmeyen, namaz kılan ama işinde gücünde Allah'ı aklına bile getirmeyen, Kur'ân okuyan fakat Kur'ân ahlâkından nasibi olmayan, sakalı düzgün, fakat ticaret ahlâkı bozuk olan kimselerin ibâdetleri bir mânâda boşa gitmiş sayılır; başka bir deyişle bu İslâmî kimlik nişanları yarın ondan dâvâcı olurlar. Bugün müslümanların servet, şehvet, iktidar, çeşitli kazançlar ve kayıplar gibi alanlarda ve konularda imtihanı kazanamadıkları, sınıfta kaldıkları, tavizler verdikleri, ahlâkî olmayan uygulama ve eğilimlere girdikleri bir gerçektir. "Diğerleri çok mu iyi?" şeklindeki bir soruyu abes buluyorum; çünkü İslâm, diğerlerini beğenmediği, ıslâh etmek istediği için gelmiştir, onu din olarak benimseyenler kendilerini, ötekilerle değil, din ve ahlâk kahramanlarıyla mukâyese edebilirler.


 


Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Bu Kitapta:
Önceki Başlık
Sonraki Başlık
İçindekiler
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Bu Kitapta: Önceki Başlık Sonraki Başlık İçindekiler