HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 


"Teröre karşı sesini yükselt" Bildirisi [01.07.2016]

Prof.Dr. Hayrettin Karaman'ın "Teröre karşı sesini yükselt" bildirileri kapsamında Yeni Şafak Gazetesinde yer alan bildirisi:

YOLDAN SAPTILAR

“Amaç ile ilgili eskiden beri meşhur olan yanlış bir uygulama vardır. 'Amaç aracı meşru kılar' diye; bu birçok masumun kanının dökülmesine sebep olmuştur. Amaç aracı meşru kılarmış, hayır kılmaz. Amaç meşruysa aracınız da meşru olacaktır. İslam neyi hangi yoldan elde edeceğinizi de ortaya koymuş.

Bir tane masum insanın kanını akıtamazsınız. Efendimiz ve ondan sonra onun halifeleri, valiler, komutanlar vazife alıp giderken, hep onlara şu talimatı verdiler: Savaşa gidiyorsunuz, askerle savaşın, size kılıç çekenle savaşın ama mabedinde ibadetiyle meşgul olan işinde gücünde zanaatkar, çoluk çocuk, halk, kadına sakın dokunmayın. Öldürmeyin, yaralamayın, korkutmayın, meyveleri, zirai mahsulleri yakmayın.

Orası dış hatlar terminalinin önü. Her milletten insan var. Gözünü yumup insanlara silahtan ateş püskürtüyorsunuz. Bunu tasvip edecek bir ahlak öğretisi, bir din, bir vicdan olamaz. İslam hiç olamaz. İslam'la hiç alakası yok.

Bunları meşru gösteren şahıslar, kuruluşlar, fırkalar tamamen yanlış yoldadır. Eğer bir hareketin lideri, insanları topluyor, 'haydi kuşanın bombaları, gidin en çok insan neredeyse orayı patlatın, ölen ölsün kalan kalsın' diyorsa, 'bu meşrudur' diyorsa, bilsinler ki bu kişi doğrudan sapmıştır. İslam'la alakası yoktur.”

01.07.2016Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Önceki Makale
Sonraki Makale
Makale Listesi
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Önceki Makale Sonraki Makale Makale Listesi