HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 


Bu feryada kulak veren yok mu?

Bu mübarek Cuma gününde ben uzaklardayım. Ama burası gurbet değil, asıl dosta ve dostlara maddi olarak en yakın yer. Ümmet olma şuurunu yaşamaya da en elverişli mekan. Aşağıdaki feryada kulak veren için burada dua edeceğim.

Bir insan düşünün, emekli bir matematik öğretmeni, hem parasını hem emeğini sarfederek farz-ı kifaye olan bir hizmette bulunmuş, yıllardır bununla meşgul, ama hiçbir taraftan bir yardım görmüyor; herhalde oy getirmediği ve yerleşim yerinden uzakça olduğu için övünmeye ve reklama yaramadığı için olmalı. Maddi menfaat ve dünyalık peşinde olmayıp Allah rızasını hedefleyen himmet erbabına rica ediyorum; yazının altındaki telefon numarasından bu zata ulaşarak, "yağmur duasında Allah'a açılmış eller" gibi olan bu ağaçların kurumaması için yardım edin. Unutmayın, Peygamberimiz (s.a.) "Kıyamet kopmaya başlasa bile elinde bir fidanı olan onu diksin" buyurmuştur. Kendiniz dikemiyorsanız -hiç değilse- dikileni yaşatmaya katkınız olsun!

İşte feryad:

"...Bu aciz okurunuz bu yıl çeşitli türlerde 4500 fidanı daha toprakla buluşturdu. Şu an itibarı ile ağaçların sayısı 15.000'e ulaştı. Değerli Hocam, insanın sıkıntısı bitmiyor. Yeni fidanlarımı evimi ipotek vererek temin ettim. (Bunu siz acıyasınız diye söylemiyorum.) Bu fidanları sulayabilmek için 15 km damlama borusuna ihtiyacım var. Bunu bir boru fabrikasının veya gücü yeten birisinin temin etmesi gerekir...bu işte yardımcı olabilirsiniz diye düşünüyorum. ÜCRETİNİ MAKUL BİR ZAMANDA GERİYE ÖDEYEBİLİRİM. İnsanların yardımlaşması dinimize ters düşmez biliyorum. Bundan dolayı sizi rahatsız etme cesaretini gösterdim beni lütfen bağışlayınız. Değerli hocam saygılar sunup ellerinizden öperim.

Not: Bana sadece boru temin edilecek, para değil."

Rahim Demirbaş

Emekli matematik öğretmeni

0 505 753 9292

10.04.20009Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Önceki Makale
Sonraki Makale
Makale Listesi
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Önceki Makale Sonraki Makale Makale Listesi