HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 


Dördüncü Baskıya Önsöz
1975 yılında, içlerinde Prof. Dr. Ahmed en- Neccâr'ın da bulunduğu bir akademik heyet, Su'ûdî Arabistan'dan İzmir'e gelmişlerdi. Heyette bulunanlardan merhûm Muhammed Mübârek ve Ahmet Neccâr ile aramızda yakınlık hâsıl oldu, sohbetler ettik, konuşmalarını tercüme ettik. Prof. Neccâr bu ziyaretinde bana fâizsiz bankalarla ilgili kitabını hediye etti. Aynı yıl, yazlıkta ziyaretime gelen bir dost grubu içinde bulunan değerli dostum Bekir Topaloğlu da, Prof. Dr. Ahmet ez-Zerka'nın sigorta ile ilgili kitabını, ilgim dolayısıyla getirip bana hediye etmişti. Kitapları okudum, beğendim ve hemen tercümeye başladım. O yılın sonlarında eski bir öğrencim, kitapları Hergün gazetesinde tefrika edelim dedi, olur dedim, tefrika edildi. 1976'da kitap olarak birinci baskı, 1981 de ikinci baskı gerçekleşti. Şimdi Nesil Vakfı kitabın -tefrika dahil- dördüncü baskısını yapıyor. Aradan geçen on beş yıl içinde İslâm bankaları konusunda önemli gelişmeler oldu, esasta birleşmekle beraber farklı yönleri de bulunan birçok banka kuruldu, işletildi, başarılar ve başarısızlıklar elde edildi, bu önsözde, sözü geçen gelişmelerin bir özetini vermek faydalı olacaktır.


 


Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Bu Kitapta:
Önceki Başlık
Sonraki Başlık
İçindekiler
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Bu Kitapta: Önceki Başlık Sonraki Başlık İçindekiler